Yeni Normal'de Sosyal Medyanın Rolü

AjansKY | Yeni Normal'de Sosyal Medyanın Rolü

Bir markanın sosyal medya sayfaları tüketiciler ile iletişim kurmak için bir çapa olarak hareket etmelidir onların fiziksel yerleri pandemik ortasında iş için açık yedekleme olarak. Aslında, tüketiciler normalde bu tür bilgileri aramak için sosyal medyayı ziyaret ediyor. Yetişkinlerin yarısından fazlası en son haberler için sosyal medyaya başvuruyor ve Z Kuşağı alışveriş yapanların çoğu , markaların ve perakendecilerin alışveriş bilgilerini onlarla Instagram vs. diğer dijital kanallar.

Sosyal medya - ve tüketicilerin bu platformlarda başvurduğu etkileyiciler - şeffaflık ve güvenilir bilginin yüksek talep gördüğü kriz sırasında ve sonrasında özellikle kritiktir. Sahip olunan sosyal sayfalar ve güvenilir ortaklar aracılığıyla doğrudan iletişim, dünyanın sürekli değişim içinde olduğu bir zamanda, özellikle tüketiciler neyi ölçmek için güvendikleri markalara ve etkileyicilere bakarken, en güncel bilgileri otantik olarak paylaşma esnekliği sağlar. ülke yeniden açılırken nasıl davranılacağını umuyoruz.

Yeni Normal için Sosyal Kontrol Listesi

Pazarlamacılar, tüketicilerle açık ve yararlı bir şekilde iletişim kurduklarından, onlara güven verdiklerinden ve fiziksel iş yerleri halka yeniden açılırken bekledikleri bilgileri sağladıklarından emin olmak için bu kontrol listesini kullanabilir.

Müşterilerin İhtiyaç Duyduklarını Almalarını Kolaylaştırın:

 • Sosyal biyografilerinize iş iletişim bilgilerini ve varsa çalışma saatlerini ekleyin.
 • Sürekli müşteri hizmeti sunmaya, soruları yanıtlamaya ve duyduklarını hissetmelerini sağlamak için tüketicilerin yorumlarında ve mesajlarında geri bildirimleri kabul etmeye hazırlanın.
 • Güncellemeleri Facebook ve Twitter beslemelerinin üst kısmına sabitleyin, böylece bulunmalarını kolaylaştırın.

Güvenlik ele alınması:

 • Güvenlik ve temizlik prosedürleri hakkında güncel bilgiler yayınlayın.
 • İşletmeler yeniden açıldıkça güvenlik çabaları hakkındaki sözleri yaymak için güvenilir marka elçilerinden ve markayla ilişkili mevcut etkileyici ortaklardan yararlanın.
 • Ortaklarını eğitmek için konuşma noktaları sağlayın, böylece takipçilerini eğitebilirler.
 • Ortakları, kendilerini rahat hissediyorlarsa, içeriklerini fiziksel iş yeri ortamında oluşturmaya davet edin.
 • Özgün bakış açılarını içerik karışımınıza entegre etmek için sahip olunan sosyal sayfalardaki UGC ve etkileyici varlıkları ve hikayeleri yeniden amaçlayın.

Pazarlama Sonrası Adımlar

 • Tüketicilerin marka hakkında duygu ve tepki nasıl izlemek için sosyal dinleme Engage içeriği ve kilit paydaşlarla öğrendiklerini paylaşan organizasyon.
 • Tüketicilerin markanızdan istediği bilgi ve içerik türleri hakkında bilgi toplamak için soruları, anketleri ve Instagram Hikayelerini kullanın.
 • Güvenilir iş ortakları, markanızdan görmek istedikleri hakkında topluluklarından sorular ve bilgiler edinmelerine yardımcı olmaları için davet edin.

Daha itibariyle tüketicilerin sosyal medya dönüp bu süre içinde bilgi ve şeffaflık arayan gelen markalarından , pazarlamacılar onlar sağlamak için yukarıdaki ipuçlarını kullanabilirsiniz yeniden' vererek insanları ihtiyaç duydukları .