Hangi Sosyal Medya Platformu?

AjansKY | Hangi Sosyal Medya Platformu?

HANGİ SOSYAL MEDYA PLATFORMUNU SEÇMELİSİNİZ

Sosyal medyanın SEO'nun ve itibar yönetiminin en önemli sütunlarından biri haline geldiği bir sır değil . Arama motorları, sıralama algoritmaları içinde sosyal medyayı oluşturan sinyalleri hesaba kattıklarını defalarca doğruladılar. Bununla birlikte, çoğu işletme sahibinin hangi sosyal medya platformunun kendileri için iyi olduğuna veya sosyal medyanın hiç iyi olup olmadığına karar vermesi hala bir ikilem ...

Aşağıdaki gibi ana faktörlerden birkaçını göz önüne alırsak;

  • İşletme sahiplerinin sosyal medya için içerik hazırlamak için zamanları yok
  • Yeni içeriğe sahip olmak için sürekli konuları düşünmek için bile çok meşguller
  • Sosyal medyanın nasıl çalıştığı konusunda bile yeterli bilgiye sahip değiller
  • … Ve bircok digerleri…

İşletme sahiplerinin çoğu ya sosyal medyaya atlar ve tüm platformlarda (Facebook, Google+, Twitter) yer almaya çalışırlar ya da tamamen oyundan uzak dururlar. Daha da kötüsü, sosyal varlıklarına başlarlar ve bundan bir fayda görmedikleri için bir süre sonra ayrılırlar.

Her şey düşünüldüğünde, tüm bu ikilem, açıkça hangi sosyal platformun etkin bir şekilde mevcut olmayı seçeceğine karar vermek için yeterli bilgi olmadığı faktörüne bağlıdır.

İşletme sahipleri ile birlikte belirtilmesi gereken bir diğer unsur, herhangi bir sosyal platformda bulunduklarında, insanların kendilerini takip etmeye başlayacakları veya onlarla anında arkadaş olacakları fikrine sahip olmalarıdır. Yine de gerçek şu ki, sosyal ağ kurmak zaman alır ve en önemlisi, önce güvenilirliğinizi masaya yatırmanız gerekir. Sosyal hesabınızı kurduğunuz için anında güvenilirlik kazandığınız başka bir yol değildir.

Bütün bunları söyledikten sonra, karar verme ana konusuna geri dönersek;

Açık cevap, hepsi ... tabii ki üçü de olacaktır. Yine de hepsine aynı anda odaklanmak çok zaman ve enerji gerektirir ve hatta gerçekten etkili bir sosyal medya kampanyası yürütmek için bunlardan birine odaklanmak kadar etkili olmayabilir . Dolayısıyla, doğru platformu seçmenin gerçek cevabı, müşterilerinizin nerede olduğunu, potansiyel müşterilerinizin nerede olduğunu ve hatta onların etkilerinin nerede olduğunu bilmektir.

Müşterileriniz, potansiyel müşterileriniz ve etkileriniz Twitter gibi açık bir platformdaysa, Facebook'ta çok fazla kaynak harcamanın bir anlamı yoktur (bu, Facebook ve Google+ hesabınızın olmaması gerektiği anlamına gelmez - sadece yatırım yapmayın bu kadar çok kaynak…). Bunun tam tersi de olabilir; belki açık bir platform yerine özel bir toplulukta olmalısınız. Küçük ve çok özel bir niş içindeyseniz, bu çok özelleşmiş bir forumun aktif bir üyesi olarak bile doğru olabilir.

Bir platform seçmek, potansiyel müşterilerinizle, müşterilerinizle ve onların etkileriyle iletişim kurma şansınızın nerede daha yüksek olduğunu bilmekle ilgilidir. Ve evet, varlığınızı her zaman en azından büyük üçte yapmalısınız (ve şimdi Pinterest var, bu da onu dört yapıyor). Yine de kaynaklarınızın çoğunu müşterilerinizin, potansiyel müşterilerinizin ve etkilerinin nerede olduğunu bildiğiniz kaynaklara harcamalısınız.