Facebook ile Satışlarınız Artsın

AjansKY | Facebook ile Satışlarınız Artsın

Facebook, e-ticaret sahiplerinin hedefli, optimize edilmiş ve ölçeklenebilir reklam kampanyaları yayınlamasına yardımcı olmak için 2015 yılında dinamik ürün reklamları başlattı. Dinamik reklam kampanyaları, dönüşümleri artırmak ve satışları artırmak isteyen gelişmekte olan ve yerleşik işletmeler için, tek tek kampanyaları yapılandırmak için saatler harcamaksızın güçlü bir araçtır. Bu yayında, Webflow E-ticaret mağazanızdan Facebook'ta dinamik reklam kampanyalarının nasıl başlatılacağını göstereceğiz.

Facebook pikseli ve Facebook kataloğu gibi entegrasyonların son sürümüyle, E-ticaret mağazanızdan Facebook'ta dinamik reklam kampanyaları oluşturmak basittir - ve bu reklamların e-ticaret işiniz üzerindeki kalıcı etkisi çok büyüktür.

Facebook'un dinamik reklam kampanyalarının temel avantajları

Nasıl yapacağımızdan önce , Facebook'ta neden dinamik reklam kampanyaları oluşturmayı düşünmeniz gerektiğine bakalım .

Dönüşümleri artırmak için optimize edilmiştir.

Dinamik reklamlar, reklam piksellerinizi optimize etmenize ve satın almaları en olası ürünlerle doğru kişileri hedeflemenize yardımcı olan Facebook pikseli tarafından yakalanan verilere dayanır.

Örneğin, kullanıcıları satın aldıkları, görüntüledikleri ancak satın almadıkları ürünlere benzer ürünlere veya alışveriş sepetlerine ekledikleri ancak vazgeçtikleri için terk ettikleri ürünlere yönelik reklamlarla hedefleyebilirsiniz.

Size zaman kazandıracaklar

Dinamik ürün reklamları, reklam oluşturma işlemini otomatikleştirmenize ve ihtiyacınız olan sayıda reklam oluşturmak için tek bir reklam şablonu kullanmanıza olanak tanır. Kampanyanızı bir kez oluşturduktan sonra, kampanyanız istediğiniz sürece yayınlanmaya ve envanterinizle güncellenmeye devam eder.

Mağazanızın envanterine uyacak şekilde güncellenir

Facebook'un dinamik reklamları doğrudan mağazanızın ürün feed'i ile senkronize edilir ve reklamlarınızın ürün fiyatları ve kullanılabilirliği ile güncellenmesini sağlar.

İkna? Harika! Facebook pikseli ve Facebook kataloğundan başlayarak bu dinamik reklam kampanyalarını nasıl oluşturacağınıza bakalım.

Facebook pikseli

Bu entegrasyon setindeki en güçlü araçlardan biri Facebook pikselidir . Facebook pikseli, dönüşümleri artırmak ve ürünlerinizi satmak için son derece kullanışlı bir araçtır

Facebook pikseli, kullanıcıların etkinliğini izlemek ve bu bilgileri tekrar Facebook Reklam hesabınıza aktarmak için sitenize yüklediğiniz bir kod snippet'idir.

Piksel yüklendikten sonra, dinamik reklam kampanyalarınız için özel kitleler oluşturmanıza olanak tanıyan güçlü bilgiler sağlar. Aşağıda, Facebook pikseli oluşturma, Webflow E-ticaret sitenize ekleme ve dinamik reklam kampanyaları yürütmek için kataloğunuza bağlama işleminde size yol göstereceğiz.

Adım 1: Facebook pikseli oluşturma

Bir Facebook pikseli oluşturmak için bir Facebook Business Manager hesabına ihtiyacınız olacaktır . Henüz bir tane yok mu? Endişelenmeyin, bir tane ayarlamak kolaydır. Facebook tarafından özetlenen bu adımları uygulamanız yeterlidir .

Bunu yaptıktan sonra , Facebook Business Manager ayarlarınızda Facebook pikselinizi oluşturmak için Facebook'un talimatlarını izleyin .